JAK SI VYTVOŘIT DOSAŽITELNÝ DOMOV V PŘÍRODĚ Akce přesunuta na 25.4.2020 !!!

29.02. 2020 10:00 - 18:30

Seminář s architektem Petrem Hájkem o udržitelném i dosažitelném bydlení v přírodních zahradách pro každého člověka. Rodinný dům dnes bez parcely                           vyjde na 4-7 milionů. Jak dosáhnout na uchopitelnější řešení při zachování dobrých stavebních i užitých standardů.

MALÝ DŮM VE VELKÉ ZAHRADĚ

Celodenní seminář architekta Petra Hájka o přírodní architektuře a permakultuře zaměřený  na správné řešení prostoru zahrady a domu. Nebudeme se učit jenom JAK, ale také CO potřebujeme a hledáme pro vytvoření vlastního životního prostoru. Kromě tří přednášek věnujeme prostor vzájemnému seznámení a zažijeme společně i kouzlo tohoto semináře - meditaci na prostor pro váš domov... Každá duše, která se inkarnuje na Zemi, vytváří kromě svého těla také svůj životní prostor. Ve společné meditaci nahlédneme, jaký prostor je pro Vaši duši přirozený a jaké signály Vám dává Vaše vědomí na cestě k Vašemu domovu.

Program 

1. „Vztahy v prostoru a prostor ve vztazích“

O prostoru, o architektonické kompozici, o posvátné geometrii, o tom, jak spolu souvisí hmotná a nehmotná podstata existence, o psychologii a sociologii a o historickém vývoji vnímání těchto fenoménů.

2. „Rodová zahrada“

Přednáška o přírodních zahradách jako obytném prostoru pro život rodiny. Permakultura, udržitelnost, ekologie. Vnímání pozemku a projektování zahrady z hlediska čtyř živlů. Prvky a struktura permakulturní zahrady jako stavebnice přírodního domova.

3. „Osobní dům a desatero přírodní architektury“

Prostorové, konstrukční a tvůrčí principy přírodní architektury, jednoduché flexibilní a rostoucí osobní domy, umístění domu a propojení se zahradou, nový koncept rodinného bydlení v zahradě, základní možnosti přírodního stavitelství a udržitelných, šetrných a hospodárných technologií. Vize pro budoucnost, vesnička SoMA.

Přineste s sebou: PODLOŽKU NA PSANÍ, pastelky, tužku. 

VSTUPNÉ 1200 Kč  platba předem / 1700 Kč platba na místě

zakoupit si vstupenky můžete  tlačítkem REGISTRACE zde: 

https://www.pelisky.org/events/jak-si-vytvorit-dosazitelny-domov-v-prirode-ostrava-1

Kdo nemůže platiti kartou, pošlete nám e mail na [email protected] 

REGISTRAČNÍ PODMÍNKY:

Registrovat se budete na místě dle jména. Vstupné je nevratné a  je přenositelné na náhradníka. Všechny aktuální informace najdete vždy zde v odd. Aktuálně. Prosím sledujte je. 

Místo a průběh: 

seminář se koná v sále nad čajovnou v 1. patře, během něj je možné si objednávat nápoje a občerstvení /viz stránky čajovny Antakarana/ , v poledne bude jedna delší hodinová přestávka.

O LEKTOROVI

arch. Petr Hájek

Ve svojí praxi jsem projektoval interiéry, rodinné domy, veřejné stavby i územní celky. Čím větší projekty jsem řešil, tím víc jsem se vzdaloval selskému rozumu i skutečným potřebám člověka. Za 25 let praxe v oboru jsem se na vlastní kůži seznámil se všemi nešvary stavební i obchodní praxe. Tvrdím, že důležitější a krásnější než dům je strom, který nad ním rozkvete. Věnuji se přírodní architektuře, přírodním zahradám a rodinné psychologii. Se stavebníkem nejprve navrhujeme plodící zahradu, do které pak postupně umísťujeme malé a jednoduché domy. Někteří stavebníci, kteří přicházejí pro projekt zároveň hledají hluboce individuální cestu k životu. Souvisí to s potřebou překonat společenské vzorce o podmíněnosti našeho života. Skončil věk dogmat a povinností. Je čas osobního rozvoje, hledání vlastní pravdy, života a seberealizace. A to se týká i rodinného bydlení!

KONTAKT

[email protected]

ADRESA

ANTAKARANA, Dolní 782/65, 700 30 Ostrava - Zábřeh, SALÓNEK

CENA

1700 Kč, V hotovosti na místě

NEPOTVRZENÁ REZERVACE